VIDEO: Elektroakupunktura pomáhá lidem na vozíku. Na nadějném projektu se podílí i vědci z Olomouce

Vědci z Univerzity Palackého v Olomouci spolupracují na projektu, který je zaměřený na léčbu pacientů s přerušením míchy, poruchami hybnosti nebo bolestmi pohybového aparátu pomocí elektroakupunktury. Nadějná terapie pomáhá i lidem na vozíku.
  Metoda Ac-tive ENF, kterou se svým týmem vyvinul absolvent Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Peter Olšák, spočívá v aktivaci akupunkturních drah pomocí elektroakupunktury. Pomoc se již dostala k řadě pacientům s poruchou hybnosti nebo bolestmi pohybového aparátu, v?posledních době Olšák zaznamenal nadějné výsledky také u pacientů s?přerušením míchy.
  Pro zvýšení účinnosti metody nyní lékařský tým ve spolupráci s vědci z Univerzity Palackého v Olomouci vyvinul novou generaci jehel. 'Velmi jsem ocenil spolupráci s Vědeckotechnickým parkem UP. Díky tomu jsme se naplno mohl věnovat výzkumu a nemusel jsem řešit administrativu,' chválil spolupráci Olšák. Jehly mají účinnost o 30 až 40 procent vyšší a pacientům poskytují větší komfort a nižší riziko nežádoucího vytržení. Nový typ jehel nyní prochází certifikací.  
  Olšákův lékařský tým má v současné době v?péči dvanáct pacientů s?vážným poškozením míchy, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na invalidní vozík s původně nulovou prognózou zlepšení, nicméně ...

 

Klíčová slova: