Autismus všemi směry

Tak zní název I. jihočeské odborné konference o autismu, kterou ku příležitosti výročí 10 let svého fungování pořádá nezisková organizace APLA Jižní Čechy, z.ú..

Organizace APLA Jižní Čechy, jejímž posláním je podporovat lidi s autismem a jejich rodiny k životu ve svém přirozeném prostředí, pracuje s lidmi s poruchou autistického spektra v celých jižních Čechách. Svým klientům poskytuje převážně poradenské, terapeutické a odlehčovací služby.

„Péče o lidi s autismem je nesmírně náročná. V různých obdobích svého života potřebuje člověk s autismem i jeho rodina větší či menší podporu různého typu. Je proto důležité, aby odborná veřejnost sdílela příklady dobré praxe, lidé si vzájemně předávali zkušenosti a navzájem se poznávali. To je i důvodem, proč jsme se při výběru přednášejících na konferenci snažili oslovit odborníky z Jihočeského kraje," řekla nám jedna ze zakladatelek organizace, Lucie Straková Jirků.

Lidí s poruchou autistického spektra obecně stále přibývá, podle posledních průzkumů je prevalence této poruchy v populaci 2%, přesto je informovanost o této problematice nedostatečná. Konference je proto určena širokému spektru zájemců, od rodičů, přes sociální pracovníky, psychology až po pedagogy a všechny ostatní, které tato problematika zajímá.

Konference se koná dne 5.4. v Táboře, přihlásit se na ni zájemci mohou prostřednictvím internetových stránek www.aplajc.cz organizace APLA Jižní Čechy, z.ú..

Záštitu poskytla 1. náměstkyně hejtmana JČK, doc. Ing. Lucie Kozlová, Ph.D. a starosta města Tábora Ing. Jiří Fišer .

Organizace APLA Jižní Čechy, fungující od roku 2007 má své sídlo v Táboře, od minulého roku i pobočku v Českých Budějovicích. Kromě ambulantních služeb poskytuje také služby terénní, a to na území celého Jihočeského kraje. APLA Jižní Čechy používá metody uznávané odbornou veřejností (mainstreamového) terapeutického proudu. Vychází z mnohaleté zkušenosti, zkušeností uznávaných odborníků v ČR i zahraničí. 

Klíčová slova: