V červnovém vydání mimo jiné odpovídá ministr zdravotnictví Leoš Heger na otázky, které trápí rodiče dětí s postižením.
Vedení dětské léčebny Vesna v Janských Lázních totiž rozšiřovalo zprávy o tom, že léčebna bude uzavřena a po její privatizaci se zde budou léčit zahraniční pacienti. Ministr fámu vyvrací a zdůrazňuje, že Janské Lázně zůstanou státní, a jejich vedení naopak pro nekompetentnost odvolal.
Petr Herynek, ředitel sociální firmy Ergotep, v rozhovoru pro Můžeš tvrdí, že jeho firma jde dlouhodobě do otevřeného konkurenčního prostředí. Chce v něm prosperovat, takže základní podmínkou je skončit s představou, že někdo koupí její služby nebo zboží jen proto, že zaměstnává postižené.
Malířka a herečka Iva Hüttnerová, která spolupracuje s aukčními salony Konta BARIÉRY a pomáhá tak studentům s handicapem, se v tomto vydání svěřuje s tím, že má vlastně problém s definicí dobrého skutku. „Je dobrý skutek to, co uděláte promyšleně s vědomím, že chcete udělat dobrý skutek? Nebo pomůžete, protože to zrovna někdo potřebuje?“ tvrdí.
Reportáž vozíčkáře z cesty po Nizozemsku s titulkem Nízká země, vysoký standard popisuje, že Nizozemsko je pro turistiku na vozíku velmi vhodná země. A že se můžete spolehnout na přístupnost historických i kulturních památek.
V rubrice Nové zahraniční technologie popisuje autor bionickou ruku ovládanou mobilem a miniaturní krevní laboratoř. Motoristický novinář Petr Buček zase seznamuje čtenáře s automatickými převodovkami nového typu, které na rozdíl od těch klasických dokáží snižovat spotřebu automobilu.
V poradně pak seznamujeme čtenáře s legislativními novinkami: např. radíme, jak financovat pomůcky pro lidi se zrakovým postižením, nebo zda mohou pracovat, aniž by jim byl odebrán invalidní důchod.
Fotograf a novinář Ondřej Neff komentuje snímky, které čtenáři posílají na stránky www.muzes.cz, a ty nejlepší tradičně otiskujeme.
Jindřich Štěpánek