Podzimní akreditované kurzy
Připravila na různá témata Česká alzheimerovská společnost.
Chcete si dopřát den plný inspirace a nových znalostí a zkušeností? Chybí vám hodiny do povinného vzdělávání? Doplňte si chybějící hodiny na některém z podzimních kurzů České alzheimerovské společnosti.
Kurz Úvod do problematiky demence v praxi sociálních služeb s lektorkou Michalou Peškeovou proběhne prezenčně 30. října a je věnovaným základům z oblasti syndromu demence a kognitivních poruch. Účastníci se dozvědí, jaké jsou symptomy a stadia demence, seznámí se s jednotlivými druhy demence a jejich vlivem na kognitivní funkce, naučí se, jaké má člověk v různých fázích onemocnění potřeby a jaké jsou zásady dobré komunikace.
Kurz je vhodný především pro nové pracovníky domovů se zvláštním režimem, ale ocení ho i pracovníci terénních či pobytových služeb, jejichž klienti nejsou primárně lidé s demencí, nicméně se s nimi při své práci setkávají.
Pro sociální pracovníky, kteří absolvovali úvodní kurz věnovaný hodnocení kognice, jsme připravili jeho pokračování – Hodnocení kognitivních funkcí v práci sociálního pracovníka – detekce a sociální podpora. Tento kurz se věnuje specifickým otázkám, se kterými se potýkají účastníci základního kurzu v praxi a proběhne pod vedením zkušené lektorky Hany Orlíkové 1. listopadu, tentokrát on-line na platformě Teams.
Dále můžeme jen doporučit účastníky velmi dobře hodnocený kurz Úvod do právních aspektů poskytování sociálních služeb pro sociální a vedoucí pracovníky, který proběhne prezenčně 14. listopadu. Lektor Jan Kliner je právníkem z praxe, který má zároveň přesah do sociální sféry, a dokáže „lidským jazykem“ vysvětlit právní aspekty poskytování sociálních služeb a seznámit účastníky kurzu s právním řešením situací, s nimiž se setkávají při své práci.
Sociálním pracovníkům je určen i další kurz Úvod do hodnocení kognitivních funkcí v práci sociálního pracovníka, který proběhne také prezenčně 22. listopadu. Účastníci se seznámí s různými nástroji pro hodnocení kognitivních funkcí, které lze aplikovat v sociálních službách (především pro seniory a lidi s demencí) a dokážou je využít pro zlepšení kvality života svých klientů a další plánování individualizované péče. Lektorka a psycholožka Hana Orlíková doplní teorii nácvikem a příklady z praxe.
A konečně na konec listopadu jsme připravili velmi úspěšný kurz Změny chování u lidí s demencí – jejich příčiny a možnosti řešení v praxi sociálních služeb. Lektorka Michala Peškeová se s účastníky bude věnovat tématu tzv. problémového chování, jeho definici a pohledu zákona o sociálních službách, možnými příčinami, prevencí a možnostmi řešení. Kurz je určen sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách a neformálním pečujícím, proběhne prezenčně a je možné vybírat ze dvou termínů – 27. nebo 28. listopadu.
Všechny nabízené kurzy jsou jednodenní a mají akreditaci MPSV. Účastníky uvítáme v příjemném prostředí našeho sídla v Gerontologickém centru na adrese Šimůnkova 1600 v pražských Kobylisích. Pro více informací navštivte webové stránky České alzheimerovské společnosti.