PARDUBICE Plánovanému hromadnému nájezdu zdravotně postižených na úřad práce přišel včera přihlížet také šéf pardubického úřadu práce Petr Klimpl. Mohl být klidný. Na kontaktní místo na náměstí Republiky dorazilo kolem deváté dopolední pět vozíčkářů a o něco víc jinak zdravotně postižených. "Od těchto lidí to nebereme jako protest, ale jako fakt. Prostě přišli klienti a my je obsloužíme. Je to nová práce, kterou musíme zvládnout," říká Klimpl.
- Posílili jste na dnešek směny?
Tady pracují i úředníci, kteří normálně dávky na mobilitu pro postižené nedělají. Asi to ale není potřeba, na těch osm lidí, kteří si přišli vyřídit příspěvek na mobilitu, čeká v kanceláři zhruba deset našich zaměstnanců.
- Jak dlouhá je čekací doba?
Kolem deseti minut.
- Někteří vozíčkáři si stěžovali, že v dopise, který je vyzýval, aby si přišli pro první dávky, je uvedena jiná adresa. Takže tápali a třeba i objížděli více poboček.
Pokud je v dopise uvedena jiná pobočka, určitě je tam dotyčný obsloužený také.
- Proč ale neměli tito lidé jasně napsáno, kam se mají dostavit?
Do poslední chvíle jsme řešili, kde budeme žádosti vyřizovat. Dodatečně se pro nás uvolnilo jedno patro budovy v Jiráskově ulici. To ale bude až od února. Ať však přijde člověk sem na náměstí Republiky, do Jiráskovy ulice, nebo na naši základní budovu do ulice Boženy Vikové Kunětické, bude obsloužen.
- Jak hodně vám na úřadu práce komplikuje nově svěřená agenda život?
Jsme úředníci a plníme to, co od nás stát očekává. Přišla nová práce, musíme se ji naučit, ale my to zvládneme.
Mutace - Mladá fronta DNES - pardubický kraj