Jakub SZÁNTÓ, zpravodaj ČT, Tel Aviv:
Hrdí handicapovaní lidé, natož pak v roli hudebních hvězd, nejsou na Blízkém východě příliš běžným zjevem. Na prvním koncertu v arabské škole navíc rázné rytmy se svéráznými texty nejdřív poněkud narážely na kulturní rozdíly Evropy a Orientu.
Jakub SZÁNTÓ, zpravodaj ČT, Tel Aviv:
Po půl hodině si ale Tap Tap palestinské diváky naplno získal.
Jana AUGUSTINOVÁ, zpěvačka The Tap Tap:
No, ještě se nám nikdy nestalo, že by někdo s náma tancoval, prostě takhle.
Jakub SZÁNTÓ, zpravodaj ČT, Tel Aviv:
Hudebníci ale nepřijeli jen získat si srdce Orientu, přijeli taky odhalit jeho krásy. Třeba azurovou hladinu mrtvého moře, jehož silně slané vody nadnášejí i váhu jinak nepohyblivých končetin. Ostatně Izraelem se inspirovali i při výběru svého místního repertoáru.
Ladislav ANGELOVIČ, bubeník a konferenciér The Tap Tap:
Speciálně pro izraelský obecenstvo máme připraveno Asafa Avidana a je to vlastně ta jeho pecka One day.
Jakub SZÁNTÓ, zpravodaj ČT, Tel Aviv:
V pozadí každého takového vystoupení se skrývá obrovská práce. Zájezd devětadvacetičlenného ansámblu je jedna velká logistická operace. Bicí soupravy, basová kytara, troje dechy, ozvučení - jen hudební výbava váží 800 kilogramů. A k tomu ještě 5 elektrických a 1 mechanický invalidní vozík a jízdní kolo. To vše letecky z Prahy do Tel Avivu, a pak autobusy hornatou krajinou do Jeruzaléma.
Šimon ORNEST, kapelník a zakladatel The Tap Tap:
Velice bych chtěl poděkovat oběma radnicím, jeruzalémské i pražskému magistrátu a hlavně českým centrům, které nás podporují už několik let.
Jakub SZÁNTÓ, zpravodaj ČT, Tel Aviv:
Cesta do Izraele se zapíše jako zatím nejnáročnější zahraniční turné a zároveň další překonaná překážka kapely handicapovaných muzikantů, a taky jako šňůra, na které Tap Tap bezprostředně navázal na koncert Rolling Stones. Jakub Szántó, Česká televize.