Cyklus vzdělávání ke SMLOUVÁM O POSKYTOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
01/02/2024 - 09:00 - 09/01/2025 - 15:51 ON-LINE Rádi bychom Vás pozvali na sedmidílný cyklus akreditovaných vzdělávacích programů (MPSV, MV, každý program 6 vyučovacích hodin) zaměřených na SJEDNÁVÁNÍ SMLUV O POSKYTOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB (především z pohledu sociální služby, ale též opatrovníků a pracovníků obcí s rozšířenou působností).
Ve vzdělávání se budeme zabývat především právními souvislostmi, neplatnostmi, plnými mocemi, podpisy, smlouvy na tři roky ano/ne, schvalování soudem, valorizační doložky, detence atd. Čekají na Vás konkrétní témata:
Více informací naleznete zde. Účastníci celého cyklu získávají i VZORY (např. jednotlivá ustanovení do smluv, posudek lékaře k detenci, návrhy na schválení právního jednání, na ustanovení oaptrovníka, vč. kolizního, dohoda o spoluúčasti atd.).
Komplexní vzdělávání pro VEŘEJNÉ OPATROVNÍKY 2024_2025: Cyklus opatrovnictví a podpory osob od A do Z
24/05/2024 - 09:00 - 16/05/2025 - 15:00 ON-LINE
Rádi bychom Vás pozvali na devět na sebe navazujících akreditovaných vzdělávacích programů (MPSV, MV, každý program 6 vyučovacích hodin), které by měly celkově pojmout a seznámit účastníky s péčí o osoby, které již nejsou schopny o sobě samostatně rozhodovat (např. lidé ovlivnění mentálním postižením, demencí, závislostí atd.) z pohledu výkonu VEŘEJNÉHO OPATROVNICTVÍ.
Přednášky bude lektorovat Mgr. Radka Pešlová, právnička věnující se sociálnímu a opatrovnickému právu. Cena cyklu: 16 110 Kč nebo pak jednotlivých přednášek 1 790 Kč/osobu (cena bez DPH, nejsme plátci DPH).
Přihlásit se můžete zde: https://www.socialniradce.cz/prednasky/cyklus-pro-opatrovniky-zakladni-2...
Témata jsou zpracovaná, tak aby pojaly všechny okruhy zkoušek odborné způsobilosti pro výkon veřejného opatrovnictví a současně celou šíři opatrovnických záležitostí:
|
|
Before 09 |
01/02/2024 - 16:07 - 07/01/2025 - 16:07 ON-LINE Rádi bychom Vás pozvali na CYKLUS AKREDITOVANÉHO VZDĚLÁVÁNÍ zaměřeného na VÝKON VEŘEJNÉHO OPATROVNICTVÍ od A do Z, který lze využít také jako příprava na ZOZ z výkonu veřejného opatrovnictví. CYKLUS SE SKLÁDÁ Z DEVÍTI AKREDITOVANÝCH VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ na sebe navazujících, které by měly celkově pojmout a seznámit účastníky s péčí o osoby, které již nejsou schopny o sobě samostatně rozhodovat (např. lidé ovlivnění mentálním postižením, demencí, závislostí atd.).
Opatrovnictví je komplexní činností a je třeba specifických postupů, pro které neexistuje (kromě výuky na právnických fakultách) dostupné studium. Čekají na Vás konkrétní témata:
Více informací naleznete zde.
Účastníci celého cyklu získávají rozsáhlé odkazy na judikaturu i VZORY (např. ustanovení opatrovníka bez omezení svéprávnosti, trestní oznámení, návrh na vrácení svéprávnosti, dohoda mezi službou a opatrovníkem, návrh na ustanovení kolizního opatrovníka, návrh na zastavení exekuce, příkazní smlouva, žaloba na určení neplatnosti, výzva lékaři k návštěvě domácnosti, náhrada škody za průtahy v řízení, námitka, odvolání podjatost atd.). |
09 |
07/01/2025 - 09:00 - 15:00 ON-LINE V úterý 07.01.2025 proběhne akreditovaná přednáška na téma Specifika péče o osoby s omezenou svéprávností - webinář (od 9-15 hod. v prostředí Teams).
Přednášku bude lektorovat Mgr. Radka Pešlová, právnička věnující se sociálnímu a opatrovnickému právu.
Cena 1 790 Kč/osobu (cena bez DPH, nejsme plátci DPH).
Přednáška je akreditovaná pro úředníky i sociální pracovníky (MPSV i MV ČR):
Čím se budeme zabývat:
ANOTACE:
Při práci s osobami se zdravotním postižením, omezením svéprávnosti nebo jen pod opatrovnictvím vznikají navazující otázky, kdy nejen opatrovníci, ale i sociální pracovníci řeší například otázky práva volit a povinnosti pracovníků sociálních služeb, opatrovníků jim toto právo zprostředkovat. V rámci práce s rodinami je často řešena situace, kdy se žena s omezenou svéprávností může stát matkou, ale nejsou vyjasněné postupy, jak je to s jejím rodičovstvím. Zpravidla s tím má starost nejen pracovník sociální služby, kde matka pobývá, ale i pracovník sociálně-právní ochrany dítěte a v konečném důsledku i opatrovník matky. Velmi často se prolíná sociální práce a opatrovnictví v každodenním životě a není vyjasněno, co kdo může dělat, za co odpovídá, jaké jsou možnosti a práva osob, které mají více, či méně omezenou svéprávnost. V mnohých případech sociální pracovníci brání uživatele před opatrovníkem, nebo opatrovník opatrovance před službou. A přestože by mělo docházet ke kooperaci a pomoci, mnohdy ani jedna strana neví, jaké je nejvhodnější řešení. Proto je potřeba si vysvětlit praktické otázky spojené s člověkem, který sám nemůže rozhodovat, a buď pobývá v sociální službě, nebo žije ve svém sociálním prostředí. |