8-hodinový akreditovaný kurz s našimi zkušenými lektorkami Mgr. Markétou Šplíchalovou a Mgr. Hanou Orlíkovou je určen především pro pracovníky v sociálních službách, vedoucí a sociální pracovníky nebo zdravotnické pracovníky, kteří se chtějí věnovat bazální diagnostice kognitivní poruchy a především užití Addenbrookského kognitivního testu (ACE-R).
Úvod do měření kognitivních funkcí pro pracovníky v sociálních službách
(akreditace MPSV č. 2016/0116-PC/SP/VP)
Cílové kompetence absolventů:
Absolventi kurzu budou znát různé nástroje pro měření kognitivních funkcí aplikovatelné v sociálních službách (především pro seniory a lidi s demencí).
Budou schopni: vybrat vhodný diagnostický nástroj měření, zvládnou provedení bazálních diagnostických metod pro stanovení úrovně kognitivního ev. duševního stavu uživatele, při realizaci měření budou schopni použít techniku rozhovoru a observace, budou schopni správně použít vybraný nástroj měření, včetně jeho vyhodnocení, interpretace a tvorby záznamového archu.
Absolventi budou umět využít výsledky měření pro zlepšení kvality života a další plánování individualizované péče u uživatelů s kognitivním deficitem (s demencí).
Základní informace o kurzu
- Termín: 24. dubna 2020
- Místo: Česká alzheimerovská společnost, o.p.s., Šimůnkova 1600, Praha 8
- Forma: prezenční
- Rozsah: 8 hodin
- Lektorky: Eva Jarolímová, Hana Orlíková
- Cena kurzu: 1 200 Kč (cena zahrnuje studijní materiály a drobné občerstvení)
- Účastníci kurzu: pracovníci v sociálních službách, vedoucí pracovníci a sociální pracovníci
- Maximální počet účastníků: 12
- Osvědčení: získání certifikátu je podmíněno 100% účastí
Program kurzu
- Měření kognitivních funkcí - zasazení metodiky do teoretického kontextu, podstata a získávání informací o aktuálním stavu a úrovni kognice uživatelů s demencí v procesu individuálního poskytování služby
- Nácvik provedení diagnostických testů s uživatelem služby, zpracovávání, vyhodnocení; tvorba záznamového archu
- Zhodnocení, výměna zkušeností z praxe, diskuse