kurz Syndrom vyhoření nejen u pomáhajících - aneb jak se pomáháním a prací nezničit

Datum: 
Čtvrtek, 20. Říjen 2016 - 9:00 - Pátek, 21. Říjen 2016 - 15:30
Místo konání akce: 
Praha (upřesníme dle počtu účastníků)
Stručný popis: 

Dovolujeme si Vás pozvat na dvoudenní kurz Syndrom vyhoření nejen u pomáhajících – aneb jak se pomáháním a prací nezničit. Kurz je určen odborníkům i rodičům. Během kurzu jsou předávány základní informace a doporučení ohledně syndromu vyhoření. Důraz je kladen na nácviky praktických dovedností, jak lépe předcházet a zvládat dlouhodobý intenzivní stres a zvyšovat si vlastní odolnost. Celý kurz je veden lektorem, který několik let pracoval v pomáhajících profesích jak v podřízené, tak nadřízené pozici. Lektor je vycvičený v kognitivně behaviorální terapii (KBT), která nabízí řadu metod účinných pro prevenci a zvládání syndromu vyhoření. Účastníkům kurzu bude předán výtah důležitých informací z publikace lektora „Syndrom vyhoření - jak se prací a pomáháním druhým nezničit. Pohledem kognitivně behaviorální terapie.“

Lektor: Mgr. Roman Pešek
Cena: 3.200 Kč
Akreditace: MPSV
Přihlašovací formulář naleznete ZDE

Podrobný popis: 

Program semináře:

1. den (9:00 – 16:00)

Stres: definice, druhy. Syndrom vyhoření: definice, fáze, ohrožené profese, míra výskytu u jednotlivých profesí, faktory věku, délky praxe, pohlaví, vzdělání. Rizikové faktory pro vyhoření v osobnosti člověka, v pracovním prostředí a v mimopracovním prostředí. Projevy vyhoření v oblasti myšlení, emocí, těla, chování a negativní důsledky vyhoření pro jednotlivce a pro organizaci. Tři pilíře životní spokojenosti (práce, partner a rodina, volný čas a koníčky), hodnoty člověka, narušení citových potřeb v dětství a škodlivé vzorce myšlení (např. perfekcionalismus). Nácvik identifikace, zpochybňování a přerámování škodlivých vzorců myšlení.

   2. den (9:00 – 15:30)

Rizikové faktory na pracovišti (pracovní zátěž, plánování času, emailová komunikace, vedení porad, atmosféra na pracovišti, řešení konfliktů,  profesní perspektiva, autonomie pracovníků, obtížní klienti aj.). Svalová relaxace a nácvik provádění Bálintovské skupiny jako možnosti skupinové supervize. Skupinový nácvik asertivních dovedností (např. odmítání, dávání a přijímání komplimentů). Partnerské vztahy - výběr partnera, vývoj vztahů, partnerské krize, strukturované řešení partnerských konfliktů, přístup k dětem. 

Pořadatel: 
Národní ústav pro autismus, z.ú. (NAUTIS)