2. ročník charitativní akce Rychnov pomáhá během

Rychnovský zpravodaj
08.10.2024

V neděli 8. září se konal 2. ročník charitativní akce Rychnov pomáhá během. V sobotu skončila online registrace, která zaznamenala 409 závodníků. Na místě se registrovalo dalších 150 závodníků. Na start dětských i dospěláckých závodů, a letos poprvé i novinka "rodiče s kočárky", se postavilo 550 běžců. Oproti loňskému roku to byl znatelný nárůst. Akce byla určena pro všechny, kteří milují pohyb. Zúčastnilo se jí různé spektrum běžců, od nejmenších až po ty zkušené, a to nejen věkem, ale i co do rychlosti.
Výtěžek ze startovného, šek na 141.000 Kč, byl letos věnován Adamovi. Chlapci, kterému se vloni z vteřiny na vteřinu změnil život. Při procházce zkolaboval, měl embolii a zástavu srdce. Tři týdny byl v kómatu, ze kterého se postupně probral. Dnes Adam chodí, mluví, ale má poškozené zrakové centrum, takže nevidí. A proto jsme se mu rozhodli pomoci touto akcí, aby mohl zase vidět svého syna a jít si s ním "začutat" fotbal. Prognózy doktorů jsou optimistické, že by se Adamovi zrak mohl vrátit. Ambasadorkou a hlavním hostem akce byla olympijská medailistka a mistryně světa na 400 m překážek Zuzka Hejnová. Celý závod sama odstartovala, zaběhla si trať na 5 km a ve své věkové kategorii vyhrála. Dokonce jsem měl tu čest jí předat medaili ˘. Moc jí děkujeme, že si našla čas a přijela. Co se týká závodníků, tak byly k vidění skvělé výkony. I když trať byla oproti loňskému roku trošku upravena, o "schody", na výkonech to nebylo vůbec znát a naopak byli běžci ještě rychlejší. Celý tým organizátorů pracoval na tom, aby vše klaplo, a abychom zajistili opět jedinečnou atmosféru. Připravili jsme skvělé trasy, doprovodný program pro děti i dospělé. Tento ročník byl hodně emotivní, hlavně v závěru, když jsme Adamovi předávali šek. Musím říct za nás všechny, že 2. ročník se vydařil.
Tato akce by se ale neobešla bez sponzorů. Všichni tito lidé nám věřili a šli do toho s námi. Díky nim jsme mohli tuto akci zorganizovat. Za to jim patří obrovské poděkování. Děkujeme jak za finanční dary, tak za věcné ceny pro běžce. Akci podpořilo město Rychnov nad Kněžnou, poděkování patří místostarostce paní Mgr. Janě Drejslové, která nám velmi pomohla s organizací. Za podporu děkujeme i Královéhradeckému kraji a všem báječným lidem, kteří byli u toho s námi.