#AimtecHackathon 2024: Programátoři pomáhali překonávat bariéry pomocí kódu

Desítky hackerů, čtyřicet hodin programování a jeden společný cíl – pomoci lidem, kteří se každý den potýkají se svým handicapem. To byl letošní #AimtecHackathon s podtitulem "Když kód pomáhá", který se konal ve dnech 8.–10. března v plzeňské Moving Station. Jaké inovativní projekty vznikly během tak krátké doby a splnili hackeři očekávání?
Týmy talentů měly za úkol vybrat si jednu výzvu odpovídající specifické potřebě konkrétního člověka se zdravotním znevýhodněním. Pro podporu svého řešení měly k dispozici širokou škálu technologií od zpracování řeči, cloudových služeb a 3D tisku, přes virtuální a rozšířenou realitu až po chytré hardwarové stavebnice. S podporou více než desítky mentorů, se týmům podařilo vytvořit řadu inovativních řešení, která pomohla zlepšit život lidí s handicapem.  
Jaké úkoly na hackery čekaly? Tvorba aplikací pro nevidomého Lukáše, podpora tréninku paměti pro mentálně i tělesně postiženého Martina, dokončení webu podporujícího onkologické pacienty a jejich blízké nebo využití komunikačních kartiček pro děti s poruchou autistického spektra.  
Komu pomůže vítězný projekt?  
Vítězem letošního ročníku #AimtecHackathonu, a to jak v diváckém hlasování, tak také u odborné poroty, se stal tým Vision ve složení Jakub Herman, Lukáš Kozel, Daniel Zierl, Tomáš Zierl, Filip Kejval, Patrik Vácal a Marek Hanzl. Zvítězili s projektem AI asistenta pro lidi se zrakovým postižením. Navržená...

 

Klíčová slova: