Kočka pohladí vaši duši jako lék

 
Můj kousek štěstí

Kdysi se bez nich neobešly čarodějnice, dnes je léčivá energie koček mnohdy silnější a účinnější, než u psů nebo koní.  

Pro koho je léčba kočkou nejvýznamnější? Pro uzavřené lidi nebo ty, kteří prožili trauma a nechtějí komunikovat s okolím. Ve svém zvláštním světě žijí často i senioři. A právě v takových chvílích by mohla pomoci kočka! Vytváření kočičích kaváren je velmi pozitivní novinkou, která se u nás začíná rychle rozmáhat. Jakmile se dostanete do společnosti kočky, záleží jen na vás, zda její schopnosti využijete či nikoli. Pokud s vámi sdílí toto zvíře společnou domácnost, dostává se vám působení její energie neustále.  

A nezáleží na tom, zda chováte šlechtěné plemeno, či se k vám lísá pouliční míca. Naopak zvíře, které prošlo "svým peklem", může disponovat dokonce silnějšími léčivými schopnostmi.  

Všelék na bolavou duši  

V čem tkví podstata felinoterapie, jak se léčba kočkou nazývá? Je to pozitivní působení v duševní oblasti, pomáhá při pocitech úzkosti, při fobiích, strachu a stresu. Kočka dokáže vytvořit velice silnou citovou vazbu, někdy to je až propojení lidské a zvířecí duše. Na rozdíl od psa je nenáročná - postará se o sebe sama a přitom dokáže vyzařovat silnou pozitivní energii. Je tedy ideálním "terapeutem" a společníkem pro osoby s omezenou pohyblivostí, kam patří jak tělesně postižení, tak většina seniorů.  

Vyhraněná individualita  

Nelze srovnávat typické povahové vlastnosti zvířat tak odlišných, jako je pes a kočka. Pes je družný extrovert, oddaně poslušný, a tím je protipólem introvertní kočky, která je vyhraněnou individualitou. Kočky si vytvářejí vlastní názor na člověka už při prvním kontaktu – pouhým pohledem do očí. Tento moment je rozhodujícím. Potom půjde o silný a rovnocenný vztah.  

Foto: Staří Egypťané uctívali kočky jako symbol plodnosti, mateřství, krásy a štěstí.

Klíčová slova: