Lukášův sen o ragbyovém vozíku je zase blíž. Nejen díky HSF System Bike Čeladná se vybralo přes 76 tisíc

Na startovní čáru všech závodů se postavilo celkově 591 cyklistických nadšenců a dalších 236 dětí, kteří zajeli skvělé výsledky a užili si spoustu zábavy. Takový byl cyklistický závod HSF System Bike Čeladná, na kterém se jelo nejen o výsledek, ale také pro dobrou věc.
Letošní ročník HSF System Bike Čeladná provázelo tropické počasí. Cyklisté se ale se všemi nástrahami vypořádali na výbornou a nasadili svižné tempo.
V mužské kategorii, v hlavním závodě na 50 kilometrů, byli během stoupání na Pustevny nejrychlejší Lubomír Petruš a Marek Rauchfuss, jenž si v následující technické pasáži vytvořil rozhodující náskok. Do cíle dojel jako první a obhájil loňské vítězství. "Snažil jsem se náskok kontrolovat, ale viděl jsem jen patnáct, dvacet sekund za sebe. Věděl jsem, že za mnou jede Luboš Petruš, který má dobré tempo po rovině a z kopce, takže jsem musel jet stále nadoraz," řekl vítězný Rauchfuss ze stáje Česká spořitelna – Accolade, který celou trasu zdolal za 1 hodinu, 35 minut a 18 sekund, čímž ještě vylepšil svůj loňský čas.
Druhý skončil Petruš, bronz získal Vojtěch Neradil. "Ve stoupání na Pustevny jsme jeli v sedmi lidech. Ze začátku jsem měl menší krizi, takže jsem z toho vypadnul. Nahoru jsem dojel až šestý. Ovšem v následném sjezdu jsem se chytil. Před závodem jsem si říkal, že by bylo pěkné dojet do třetího místa. Splnil jsem si to a jsem za to rád," poznamenal Neradil.
Mezi ženami suverénně zvítězila Tereza Tvarůžková, která porazila loňskou šampionku a letos stříbrnouKarlu Löffelmann téměř o pět minut. "Jsem nesmírně spokojená. Těžila jsem z obrovské motivace, protože letos jsem závodila teprve podruhé. Užívám si tak každý metr, byť na čtyřicátém kilometru jsem dostala hrozné křeče. Pak jsem byla nesmírně šťastná, když ...