Měsíce čekání na rehabilitaci? Virtuální realita je výrazně zkrátí a pomůže i s operací mozku

Mezi lidmi přibývá úrazů i poranění pohybového aparátu a zároveň je v ČR zoufalý nedostatek rehabilitačních pracovníků. Společnost VR Life vyvinula inovativní aplikaci, která ve spojení s brýlemi pro virtuální realitu zásadně ulehčuje práci fyzioterapeutů.
Certifikovaný zdravotnický prostředek jim umožňuje provádět rehabilitaci na dálku. Se zakladatelkou a ředitelkou firmy Janou Trdou jsme si povídali také třeba o tom, jak funguje téměř ryze ženský kolektiv a "punkové” podnikání.  
Poslechněte si rozhovor v podcastové verzi  
Obsah videa  
Odkaz se otevře v novém okně na příslušném místě.  
Měsíce čekání na rehabilitaci? Virtuální realita je výrazně zkrátí a pomůže i s operací mozku  
To nejdůležitější, co v rozhovoru zaznělo  
Dlouhé čekací doby a nedostatek fyzioterapeutů. Právě tyto komplikace pomáhá řešit inovativní aplikace VR Vitalis Pro od firmy VR Life . Firma je na trhu od roku 2018, rehabilitacím se začali věnovat o rok později a v roce 2020 šla do prodeje první verze aplikace. Od té doby aplikaci stále vylepšují.  
S pomocí aplikace a brýlí s virtuální realitou mohou pacienti cvičit v prostředí, které si z několika variant sami vyberou. Mezi přibližně deseti variantami najdou les, moře nebo třeba zahradu. Tomu jsou přizpůsobeny také cviky. Jak říká Jana Trdá, pro pacienty představuje například chytání motýlů, sekání dříví, skládání kostek nebo obkreslování předmětů větší motivaci a je pro ně zajímavější než obyvklá cvičení, kde...

 

Klíčová slova: