Nejen Sparta a Slavia vítají vozíčkáře. Na stadionech pro ně vzniká nový projekt
Týden co týden si zajít na fotbal, z tribuny podporovat své oblíbence, dát si párek a k tomu třeba pivo. Pro mnohé z nás naprosto běžná záležitost.
Ale napadlo vás někdy, jak složité to může být pro fanoušky s handicapem? Naštěstí i pro ně je situace čím dál tím lepší. A teď přichází další posun.
Když hrála letos na jaře pražská Sparta v rámci Evropské ligy proti Liverpoolu, dostalo se jí pochvaly právě za přístup k příznivcům, kteří mají tělesný handicap. "Sparta rozvinula červený koberec pro naše handicapované fanoušky. Dokonce nechali své hráče z týmu do 17 let strávit celý zápas na naší tribuně, aby se o naše fanoušky starali pitím a jídlem. Evropa je v této sezóně radosti. YNWA," stálo na profilu liverpoolské asociace pro handicapované fanoušky, stylově zakončené zkratkou slov ze slavné liverpoolské hymny "You'll never walk alone", což v překladu znamená "Nikdy nepůjdeš sám".
Dnes už je běžné, že nejen fotbalové, ale i hokejové a další stadiony disponují vyhrazenými místy pro vozíčkáře.
Právě lidé s handicapem patří často k nejoddanějším fanouškům svých klubů, ať je to třeba na fotbalové Slavii či Spartě, které jezdí podporovat i na zahraniční výjezdy, v hokejové Plzni, kde parta vozíčkářů pravidelně ...