Ostravané na vozíku nebo maminky s kočárky si hlavu s bariérami lámat nemusí. Poradí jim aplikace

OSTRAVA – Bezbariérovost je stále problém velkého spoustu měst. Lidem na vozíčku nebo maminkám s kočárky v Ostravě s přístupností pomůže interaktivní mapa. Je na ní zaznamenáno 1800 ostravských budov. Výlet či pochůzky ve městě tak budou mnohem méně stresující. Zájemce najde v mapě jak přístupnost místa, tak možnosti parkování v místě, nebo třeba také informaci, jestli je v daném domě plošina.
Jak se v mapě vyznat?  
Dříve, než lidé vyrazí na cestu, tak si skrze mapu zjistí, zda je jejich cíl bezbariérový, tedy samostatně přístupný, nebo zda budou potřebovat doprovod. Aplikace samozřejmě zobrazuje i budovy pro imobilní nepřístupné. "Objekty jsou v mapě barevně rozlišeny podle stupně bezbariérovosti. Přístupné jsou značeny zelenou barvou, obtížně přístupná nebo nepřístupná místa jsou červená. Nově jsou v mapě zobrazeny zrušené či přemístěné provozovny, jež jsou v mapě přístupnosti označeny černě, z větší části se jedná o pošty. Vozíčkáři tak neváží cestu nadarmo, pakliže se před cestou podívají do aplikace," sdělila mluvčí města Ostravy Gabriela Pokorná.  
Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás síti X , kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  
Tvořili ji samotní lidé na vozíku  
V mapě jsou zaznamenané budovy zdravotnictví, kultury, služeb i gastronomie a přes 1 000 nástupišť tramvajové, trolejbusové a autobusové dopravy městské hromadné dopravy města Ostravy. Mapa je postupně aktualizována, nově na ní přibyl zrekonstruovaný Sportovní areál Poruba, muzeum Futureum v areálu Dolních Vítkovic, City Campus Ostravské univerzity a řada dalších míst. Zájemce...

 

Klíčová slova: