Příklady Dobré praxe: bezpečnost osob se zdravotním postižením
Jde o preventivně bezpečnostní akce (přednášky) pro osoby zdravotně postižené.
Zdravé město Prostějov ve spolupráci s Odborem sociálních věcí Magistrátu města Prostějova a Policií ČR na počátku roku 2020 připravilo preventivní "projekt" na zvýšení bezpečnosti osob se zdravotním postižením, které mohou být vzhledem ke svému zdravotnímu omezení více ohroženy trestnou činností. Plánováno bylo uskutečnění série přednášek (besed) se zástupcem Policie ČR, které měly za cíl seznámit účastníky se situacemi, se kterými se mohou z hlediska osobní bezpečnosti setkat, a jak se s těmito situacemi vypořádat, případně jim předejít.
Přednášky:
Svaz neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s., Poradenské centrum Prostějov, p.s.,
Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek,
Prostějovské vozíčkáře, spolek,
Klub důchodců vč. ONKO DIANA PROSTĚJOV, z.s., a příp. Seniory Prostějova, z.s.
"Z důvodu nástupu epidemie nemoci covid-19 nebylo možné projekt v plném rozsahu prozatím realizovat, uskutečnit se podařilo "v mezičase" rozvolnění vládních opatření přednášku (besedu) pro členy Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaného spolku," uvedla politička Zdravého města a náměstkyně primátora Alena Rašková.
Také Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, území pracoviště Prostějov přišel s nabídkou uskutečnění školení pro seniory z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva a exkurze na požární stanici v Prostějově.
"Tuto nabídku jsme rovněž chtěli využít a rozšířit také pro některé organizace, pracující se zdravotně postiženými osobami. Z důvodu epidemie však tento projekt nebylo možné realizovat – doufáme však, že v navázané spolupráci bude možné v budoucnu pokračovat," uzavřela Rašková. ...