Samoživitelky, senioři a další využívají potravinovou pomoc
Výdejnu potravinové pomoci lidem v tíživé životní situaci v Děčíně loni využilo 783 lidí.
Službu zhruba padesátitisícové město spustilo v roce 2022. Humanitární podpora vznikla v reakci na nárůst nákladů spojených s chodem domácností. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí radnice Luděk Stínil.
Zvýšení nákladů přivedlo řadu lidí do situace, kdy si nemohli dovolit uhradit třeba ani základní potraviny. Klienti nestátních neziskových organizací a odboru sociálních věcí a zdravotnictví děčínského magistrátu, což jsou často opuštění senioři, rodiče samoživitelé, rodiny v krizi, lidé bez domova či lidé s psychickým a tělesným postižením, svou životní situaci řeší aktivně společně se sociálními pracovníky. Výdejna potravin je jedním z nástrojů ke zlepšení jejich situace.
"Tato pomoc je velmi důležitá. Pomáháme klientům v jejich mnohdy značně tíživé situaci. Zájem o podporu neustále roste, což nás vede k dalším diskuzím o rozšíření služeb," uvedla náměstkyně pro sociální problematiku Anna Lehká (Volba pro Děčín).
Potraviny do výdejny jsou z regionální potravinové banky Ústeckého kraje, kterou koordinuje Česká federace potravinových bank. Cílem potravinové banky je bojovat...