Mapování bezbariérovosti města začalo dnes v Berouně. Na projekt Beroun – město bez bariér, jehož cílem je zpracovat interaktivní mapu bezbariérových objektů a současně vytvořit přehled nedostatků či problematických míst, přispělo město Beroun částkou 65 000 korun.
První mapování, které vždy provádí vozíčkář se svým asistentem, odstartovalo ve čtvrtek 4. dubna na Wagnerově náměstí. Právě z tamní autobusové zastávky je totiž pro vozíčkáře nejlépe dostupné pracoviště, kde sídlí Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Beroun a Úřadu práce Beroun. "Je to místo, kam postižení jezdí nejčastěji," vysvětlila Alena Pecková, ředitelka Klubíčka Beroun, o.p.s. Od odborníků na mapování přístupnosti Marie Málkové a Jana Tomandla z Pražské organizace vozíčkářů, se kterou Klubíčko na tomto projektu spolupracuje, získali pracovníci zapojení do projektu řadu praktických rad a speciálně vytvořené dotazníky. Mohli si vyzkoušet práci s moderní měřící technikou. "Jde o dálkoměr, ve kterém je zabudován i sklonoměr, který určí, zda je sklon cesty v normě či nikoliv. Dotazník je vytvořen speciálně pro každou monitorovací oblast, například parkoviště, vstup, výtah a podobně," vysvětlil Tomandl.
Podle Peckové bude mapování bezbariérovosti v Berouně pokračovat i v následujících měsících. Díky tomuto projektu navíc najdou práci dva lidé s těžkým tělesným postižením a dvě osoby, které dlouhodobě pečují o rodinného příslušníka se zdravotním postižením. Navštěvovat budou postupně všechny berounské úřady a instituce.
{relatedarticles title="Psali jsme:" tag="Beroun" count="5" /}
URL| http://www.parlamentnilisty.cz/article.aspx?rubrika=1411&clanek=267932