Helena DOHNALOVÁ, moderátorka:
Asi milion korun chybí obecně prospěšné společnosti Žebřík na dokončení denního stacionáře. Bude sloužit dospělým, mentálně i tělesně postiženým lidem. Momentálně žijí v pronajatých prostorách, které ale nestačí.
Iva PISKALOVÁ, redaktorka:
Petrovi je 21, dětství prožil ve speciální škole pro děti s více vadami. Když ji dokončil, rodiče řešili, co bude s jejich postiženým synem dále.
Petr SLANINA, otec Petra:
Kdyby nebyl Žebřík, tak Peťa by musel být jedině doma, protože tady v Ostravě a v okolí je těch možností velice málo, kde vlastně může být Peťa přes den.
Iva PISKALOVÁ, redaktorka:
Lidem, kteří mají stejně jako Petr tělesné i mentální postižení a už nemohou chodit do školy, poskytli dočasné zázemí ve svém domě rodiče jednoho z nich.
Dagmar MAZÁKOVÁ, ředitelka, o. p. s. Žebřík:
Potřebujeme takové rodinné prostředí, protože jsou to žáci s kombinovanými vadami. A to jsou opravdu takové složitější diagnózy a budou nám vycházet, už se nám blíží hodně dětí s diagnózou dětského autismu.
Iva PISKALOVÁ, redaktorka:
Až 15 lidí bude moc využívat nový denní stacionář. Nevyužitý dům v Ostravě-Nové Vsi získal Žebřík před 4 lety. Novou podobu mu zatím dávají jen dobrovolníci, ale i ti, kteří by se sem chtěli co nejdříve přestěhovat. Žebřík má také dva bazary, prodávají v nich dobrovolníci. Celý výtěžek z prodeje jde právě na stavbu stacionáře v Nové Vsi.
Richard GAZDA, předseda správní rady společnosti:
My jsme tady do tohoto domu investovali zhruba milion a půl korun. Je to hrubý odhad, protože některé práce byly dobrovolnické, zhruba nám chybí milion korun.
Iva PISKALOVÁ, redaktorka:
Žebříku zatím na stavbu stacionáře pro lidi s kombinovanými vadami nedostal od nikoho žádnou dotaci ani materiální pomoc. Momentálně tady přivítají dobrovolníky, kteří ovládají jakoukoliv stavební profesi. Iva Piskalová, Česká televize, Ostrava.