Za naši republiku jsou zde místopředseda Senátu Parlamentu ČR pan Škromach, vedoucí oddělení na MPSV pan Čulík a pracovnice MPSV Koucká. Je zde taky inspektorka sociálních služeb Eva Kacanu, zástupce jihomoravského kraje paní Slavíková a ředitel sociálního ústavu v Habrovanech pan Kunderák.
Na každém takovém pracovním setkání je významnou součástí neformální setkávání účastníků o přestávkách. To se ještě probírají spousty dalších podrobností, možností, zdraví se známí z projektu, hovoří se o možnostech jak dál s asistivními technologiemi. Sám jsem spokojen s diskuzemi se zástupci MPSV o tom, jak a co se dělo v minulém období, bavíme se o vznikající aktivitě a začlenění do projektu podpory procesů v sociálních službách. O tom ostatně jsem posléze hovořil i veřejně na odpoledním panelu s politickými zástupci.
Tak se dostávám k odpolednímu programu, kdy na dotazy moderátora odpovídají jednotliví zástupci. Bohužel většinou jsou to odpovědi obecné, je jasné, že problematika je příliš složitá, rozsáhlá a konkrétní výsledky na legislativní straně některé z účastněných stran zatím nejsou patrny. Je mi potěšením, že všem účastněným mohu oznámit, že začlenění asistivních technologií do přípravy procesů na MPSV ČR bylo v měsíci květnu 2014 schváleno, vzniká pracovní skupina a ta si dala za úkol do konce června příštího roku formulovat zařazení těchto technologií do legislativy státu. Tak, aby byla využitelná pro potřebné i v sociálních službách. Bude to náročná práce, která bude zpracovávat nejen výsledky tohoto projektu, ale i zkušenosti naší firmy a další ověřovací a zkušební procesy.