Můj příběh: "S tchyní nás spojila tragická událost. Bála se, že přijde i o mě a nevěřila doktorům, tak mi nutila alternativní možnosti léčby diabetu."
Aneta si prožila velkou tragédii, když přišla o partnera Vaška. To je spojilo s Vaškovou maminkou, která se začala bát, že ztratí i Anetu. Začala ji tak nesnesitelně kontrolovat a rozdávala jí ohledně cukrovky jednu radu za druhou. A jelikož Aneta neumí říkat ne, snažila se řídit vším, co kde slyšela. A problém byl na světě.
Musela jsem se naučit říkat ne, abych ochránila své zdraví. Málem jsem se řídila něčím, s čím jsem vlastně vůbec nesouhlasila.
Říká se tomu "syndrom hodné holky". Vždy souhlasíte s tím, co vám říkají ostatní. Bojíte se jim oponovat, protože nevěříte svým argumentům. Čekáte, že pokud budete následovat jejich radu, tak se jim zavděčíte. A tak přestanete věřit sami sobě a dáte ostatním prostor, aby ve vašem životě drželi otěže. Když přijde na zdravotní stav, rad je až příliš . Mě tenhle syndrom skoro dostal až k odmítání inzulinu. Dnes to nechápu.
Gestační diabetes se zjistí poprvé v těhotenství a obvykle porodem končí. Důležité je...