Doprava pro vozíčkáře
Přehled organizací zajišťujících dopravu pro vozíčkáře - na webu Centra paraple (je nutno rolovat do spodní části stránky).
Přehled organizací zajišťujících dopravu pro vozíčkáře - na webu Centra paraple (je nutno rolovat do spodní části stránky).
Stránky Ropidu soustřeďují informace o bezbariérovosti ve všech částech Pražské integrované dopravy.
Internetový zpravodaj Komunikace a doprava soustřeďuje v sekci Bezbariérové prostředí články z různých zdrojů na toto téma.
Údaje o městské hromadné dopravě obecně i speciální informace o dopravě z pohledu cestujících s postižením soustřeďuje Pražská organizace vozíčkářů na stránkách projektu Přes bariéry.
Projekt ALDIO Ostravské organizace vozíčkářů nabízí alternativní dopravu imobilních osob. K dispozici je užitkový automobil Mercedes Benz 208D, upravený pro přepravu až 4 vozíčkářů a 4 sedících osob.
Přehled železničních stanic s plošinami pro vozíčkáře (na webu Aktivní život.cz) uvádí období, kdy byla plošina instalována, a telefonní číslo, na kterém je třeba předem se ohlásit.
Celostátní informační systém o jízdních řádech (CIS JŘ) je informační systém obsahující informace o přepravním spojení. Byl upraven tak, aby jej mohli používat i nevidomí.
Na stránkách Dopravního podniku hl.m. Praha se v rubrice Informace pro osoby se sníženou možností pohybu kromě obecné charakteristiky všech druhů městské dopravy z tohoto hlediska nacházejí také přehled stanice metra s bezbariérovým přístupem na nástupiště a jízdní řád zvláštních autobusových linek zajišťujících přepravu osob na vozících
Titul knihy Jaroslava Matušky odráží autorovo přesvědčení, že také v podmínkách České republiky je zapotřebí termín „bezbariérovost“ osvobodit z historicky daných, těsných vazeb na osoby se zdravotním postižením a posunout jeho chápání do roviny kvality a komfortu pro všechny uživatele veřejného prostředí. Toto pojetí je logickou reakcí na měnící se demografickou strukturu obyvatelstva, vývoj techniky, technologií i celospolečenské trendy.