Olomoucký spolek poskytuje registrované sociální služby pro osoby se sluchovým postižením v Olomouckém kraji. Jedná se o Odborné sociální poradenství, Tlumočnické služby, Sociálně aktivizační služby, služby Sociální rehabilitace a Telefonickou krizovou službu. Dále pořádá letní tábor pro děti se sluchovým postižením a akreditované kurzy znakového jazyka. Nabízí rovněž pronájem místností pro školení, kurzy, semináře; občerstvení v kavárně a prodej baterií a hadiček do sluchadel. Zajišťuje poradenství a servis kompenzačních pomůcek.
Organizace sluchově postižených
Stránky organizace, která sdružuje hluchoslepé osoby, jejich rodiny a ostatní příznivce. Obsahují také bulletin Doteky od roku 2003.
V seznamu lze vyhledávat dle názvu, kontaktní osoby, města a kraje. Kromě samotných organizací seznam obsahuje i další subjekty související s problematikou neslyšících.
Asociace ASNEP, z. s. byla založena v roce 1992 jako servisní organizace zastřešující subjekty pracující ve prospěch sluchově postižených občanů ČR nebo jejich rodičů. Členské organizace mají možnost prostřednictvím ASNEP, z. s. navrhovat a připomínkovat předpisy, které mají ovlivnit život sluchově postižených občanů.
Největší organizace pracující mezi neslyšícími v ČR. Zajišťuje kompletní služby pro sluchově postižené osoby - sociální, legislativní, tlumočnické, kompenzační pomůcky aj. SNN v ČR sdružuje ve svých 76 pobočných spolcích cca 4 500 členů.
Audiohelp z.s. (zapsaný spolek) je neziskovou organizací sluchově postižených - převážně nedoslýchavých - s celostátní působností. Svoji činnost zahájil 16.2.1994 jako občanské sdružení Český klub nedoslýchavých HELP. V současné době má spolek svá střediska služeb v Plzni, Brně, Ústí nad Orlicí, Uherském Brodě a Pardubicích. Centrum organizace je v Plzni. Aktivní klub s poradenstvím je v Břeclavi.
Stránky spolku, který sdružuje především rodiče implantovaných dětí, dospělé implantované a odborníky zabývající se problematikou kochleárních implantátů. V České republice má v současné době (2016) kochleární implantát téměř 1000 lidí, z toho většina dětí.
Web organizace, která sdružuje ČUN Praha, ČUN Zlín, ČUN Liberec, ČUN Brno, ČUN Kroměříž, ČUN Ostrava a Centrum zprostředkování simultánního přepisu.
Stránka obsahuje odkazy na stránky národních organizací sdružení CODA. Problematiku života lidí, kteří sdružení CODA tvoří, přibližuje bakalářská práce Karla Redlicha Slyšící dítě hluchých rodičů.
Organizace nabízí tlumočení do znakového jazyka, sociální služby, sociální poradenství.
Spolek působí v brněnském, olomouckém, břeclavském, jihlavském, plzeňském regionu a nově i v Praze. Sdružuje Unii neslyšících Brno, Oblastní unii neslyšících Olomouc, Spolek neslyšyících Břeclav, Plzeňská unie neslyšících, Jablíčko dětem a Tichý svět.
Adresář na webu Ruce.cz uvádí organizace neslyšících, nedoslýchavých, ohluchlých a organizace poskytující služby všem "sluchově postiženým".
Hradecké centrum pro osoby se sluchovým postižením, o.p.s., podporuje lidi se sluchovým postižením a jejich blízké. Poskytuje služby sociálního poradenství a tlumočnické služby. Jeho půjčovna pomůcek pro osoby se sluchovým postižením nabízí vyzkoušení a dočasný pronájem více než 30 různých kompenzačních pomůcek.