Bezbariérový web
V sekci Tvorba přístupného webu charakterizoval základní pravidla bezbariérového webu Jan Bien.
V sekci Tvorba přístupného webu charakterizoval základní pravidla bezbariérového webu Jan Bien.
Josef Trčka z IN magazínu Hospodářských novin na svém životním příběhu dokumentuje význam počítačové gramotnosti pro uplatnění na trhu práce.01
Počítač je pro zrakově postiženého vynikající pomůckou pro odstraňování bariér. Jan Buchal z o.s. Brailcom upozorňuje současně i na bariéry, které vytváří.
Příspěvek Petra Peňáze a Svatoslava Ondry ze Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity Brno má podtitul Důvěryhodnost internetu a sociální samostatnost nevidomých.
Příspěvek Martiny Chmelové z Alfa Human Service se zabývá možnostmi získání dotací pro internetové projekty.
V sekci Tvorba přístupného webu se zaměřil na marketing ve vyhledávačích a katalozích Jiří Chomát z Internet Mallu.
Příspěvek do sborníku konference od prof. Jana Nouzy z Laboratoře počítačového zpracování řeči Technické univerzity Liberec.
Internetový projekt Stejná šance.cz, který spolufinancovala Evropská unie a český státní rozpočet, popisuje Milada Vondráčková z o.s. Rytmus. Je zaměřen na pomoc uchazečům o práci, kteří mají zdravotní postižení.
Hynek Latta z o.s. Bez bariér.cz nabízí pohled zaměstnance na zaměstnání v chráněné dílně.
Příspěvek profesora Jaroslava Ramíka je věnován problematice distančního vzdělávání na Slezské univerzitě, Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné. Studium v distanční formě za využití LMS Moodle je na fakultě realizováno od školního roku 2004/2005 pro 40 studentů ve dvou studijních programech bakalářského stupně.
Příspěvek Zlaty Houškové z Národní knihovny ČR popisuje zejména služby veřejných knihoven, které lze využívat prostřednictvím internetu.
Na tvorbu stránek v souladu s vyhledávači se zaměřil v sekci Tvorba přístupného webu Petr Weida z Webové továrny.